„Champs Eringi“

Maistinė 100 g produkto vertė:
Energetinė vertė: 100 kJ / 24 kcal
Baltymai: 3,60 g
Angliavandeniai: 8,00 g
Riebalai: 0,50 g
Grynasis svoris pakuotėje: 150 g ±20g
Laikymo sąlygos: nuo 1˚C iki 6˚C
Pakuotė: medinis indelis
Prekyboje: ištisus metus
Prieš vartojant būtina nuplauti

„Champs Eringi“ – „Pleurotus Eryngi“ (Lot.) grybas su nedidele, trimitą primenančia kepurėle ir tvirtu, mėsingu kotu. Dėl savo tvirto stoto jis dar vadinamas Karališkąja kreivabude, Prancūzišku trimitu, Karališku trimitu ir k.t.. Šis grybas kilęs  iš  Viduržemio jūros regiono, priklauso kreivabudžių  grybų genčiai ir yra didžiausias šioje šeimoje.

Eringi grybas turi tankią ląstelieną ir nedidelį kiekį drėgmės, todėl nuskintas ilgai išlieka šviežias (net iki 30 dienų). Tai vienas geidžiamiausių gurmaniškų grybų, kuris pasižymi saltelėjusiu miško aromatu ir paruoštas turi išskirtinai malonų skonį.

Eringi grybai turtingi maistingosiomis medžiagomis. Juose mažai kalorijų, daug ląstelienos, vitaminų (B1, B2, C, folio rūgšties, niacino), gausu vertingų mineralų (cinko, kalio, geležies, kalcio, fosforo). Tai gamtos subalansuotas dietinis produktas padedantis žmonėms išlikti sveikiems.

Eringi grybas vartojamas visas – ir kepurėlė, ir kotelis. Jis paprastai ir lengvai paruošiamas. Termiškai apdorojus išlieka tvirtas ir traškus.

Eringi grybai gardūs apkepti keptuvėje, kepti ant grotelių. Ypatingai gardūs šių grybų ir daržovių suktinukai, kiaulienos šoninės ir Eringi grybų kepsniai. Eringi grybai puikiai dera beveik su viskuo, išbandykite ir tikrai būsite nustebinti jų skoniu.

 

Ar žinote kad...
Pievagrybiai savyje turi gana nemažus kiekius mineralų, tokių kaip varis, selenas, kalis, fosforas ir geležis...»
Pievagrybiai savyje turi daug B grupės vitaminų, tokių kaip tiamino (B1), riboflavino (B2), piriodoksino (B6), niacino ir folio rūgšties...»
Lyginant su plačiai paplitusiais įvairiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, kurių maistine verte niekas neabejoja, pievagrybiai nepelnytai pamiršti ir palikti nuošalyje...»
Rekomenduojame
© 2017 Baltic Champs, UAB. LT 81411 Poviliškių k., Šiaulių r. savivaldybė. Tel. + 37041372494, faks. +37041372702, el.paštas: info@champs.lt