„Champs Shiitake“

Maistinė 100 g produkto vertė:
Energetinė vertė: 100 kJ / 24 kcal
Baltymai: 1,56 g
Angliavandeniai: 14,00 g
Riebalai: 0,22 g
Grynasis svoris pakuotėje: 150 g ±20g
Laikymo sąlygos: nuo 1˚C iki 6˚C
Pakuotė: medinis indelis
Prekyboje: ištisus metus
Prieš vartojant būtina nuplauti

„Champs Shiitake“ – iš Japonijos kilę, vieni labiausiai pasaulyje vertinamų šitake grybai (lot. Lentinula edodes, liet. valgomasis dantenis, jap. šiitake). Tai šviesiai arba tamsiai rudos spalvos grybas, kurio kepurėlės skersmuo svyruoja tarp 3-12 cm. Kepurėlė plokščio skėtuko formos, į apačią užriestais krašteliais, apačioje padengta šviesiais lakšteliais.

Subtilų, gardų, kiek karstelėjusį riešutus primenantį skonį turintys šitake grybai gali būti panaudoti labai plačiai. Jie puikūs troškinti, virti, kepti keptuvėje ar ant grilio, plonai supjausčius, apkepinus arba net žalius galima dėti į salotas. Šitake puikiai dera su žuvimi, makaronais, garuose virtais ryžiais, vištienos ir daržovių patiekalais. Dėl savyje turimo didelio naudingųjų maistinių medžiagų kiekio šitake labai plačiai naudojamas ruošiant vegetariškus valgius.

Šitake grybai yra išskirtinis vitaminų ir mineralų šaltinis. Juose gausu B grupės vitaminų, mineralų - magnio, fosforo, seleno, kalio, vario, cinko. Šiuose grybuose aptinkamas reikšmingas kiekis vitamino D (D2 forma).

Šitake yra bene nuodugniausiai, kliniškai ištirtas grybas, kuris naudojamas ne tik maistui bet ir medicininiais tikslais. Pasaulinėje literatūroje teigiama, kad šie grybai mažina riziką susirgti vėžinėmis ligomis, jų vartojimas padeda sureguliuoti kraujo spaudimą, valo kraują, mažina aterosklerozę. Rytų liaudies medicinoje šitake grybus rekomenduojama vartoti kenčiantiems nuo tulžies akmenų susidarymo, turintiems cholesterolio problemų, sergantiems diabetu, mažakraujyste, skrandžio opalige.

 

Ar žinote kad...
Pievagrybiai savyje turi daug B grupės vitaminų, tokių kaip tiamino (B1), riboflavino (B2), piriodoksino (B6), niacino ir folio rūgšties...»
Pievagrybiai savyje turi gana nemažus kiekius mineralų, tokių kaip varis, selenas, kalis, fosforas ir geležis...»
Lyginant su plačiai paplitusiais įvairiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, kurių maistine verte niekas neabejoja, pievagrybiai nepelnytai pamiršti ir palikti nuošalyje...»
Rekomenduojame
© 2017 Baltic Champs, UAB. LT 81411 Poviliškių k., Šiaulių r. savivaldybė. Tel. + 37041372494, faks. +37041372702, el.paštas: info@champs.lt