„Champs Oyster“

Maistinė 100 g produkto vertė:
Energetinė vertė: 105kJ 25 kcal
Baltymai: 2,90 g
Angliavandeniai: 4,08 g
Riebalai: 0,33 g
Grynasis svoris pakuotėje: 300 g ±20g
Laikymo sąlygos: nuo 1˚C iki 6˚C
Pakuotė: medinis indelis
Prekyboje: rudenį, žiemą ir pavasarį.
Prieš vartojant būtina nuplauti.

„Champs Oyster“ – „Pliaurus ostreatus“ (Lot.) grybai, Lietuvoje geriau žinomi kreivabudės pavadinimu. Yra daug, skirtingų spalvų ir veislių kreivabudžių, bet populiariausios - pilkosios. Kreivabudėse gausu B grupės vitaminų, yra vitaminų C ir D, o taip pat kalcio, geležies, magnio, fosforo, kalio, seleno, natrio, cinko mineralinių medžiagų. Savo maistine verte kreivabudės panašios į daržoves. Pasak kinų medicinos, kreivabudės yra vienas iš jaunystės eliksyrų.

„Champs Oyster“ kreivabudės skaniausios būna, kai per trumpą laiką gauna daug karščio, pavyzdžiui kepant orkaitėje arba verdant aliejuje. Šis grybas ganėtinai universalus, gerai dera su jūros gėrybėmis, vištiena, veršiena, kiauliena. Kreivabudes galite paruošti kaip pagrindinį patiekalą arba naudoti virdami sriubas, gamindami makaronų patiekalus arba garnyrą. Jas taip pat galima šaldyti, džiovinti, sūdyti arba marinuoti. Kreivabudės labiau pažeidžiamos nei kiti grybai, todėl jas rekomenduojame suvartoti per 1-2 dienas nuo įsigijimo.

Ar žinote kad...
Pievagrybiai savyje turi gana nemažus kiekius mineralų, tokių kaip varis, selenas, kalis, fosforas ir geležis...»
Pievagrybiai savyje turi daug B grupės vitaminų, tokių kaip tiamino (B1), riboflavino (B2), piriodoksino (B6), niacino ir folio rūgšties...»
Lyginant su plačiai paplitusiais įvairiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, kurių maistine verte niekas neabejoja, pievagrybiai nepelnytai pamiršti ir palikti nuošalyje...»
Rekomenduojame
© 2017 Baltic Champs, UAB. LT 81411 Poviliškių k., Šiaulių r. savivaldybė. Tel. + 37041372494, faks. +37041372702, el.paštas: info@champs.lt